Realitná kancelária Košice ADOMIS - byty na predaj, domy, pozemky, nehnuteľnosti - ADOMIS - Predám rodinný dom 3podlažný,610m2, parkovanie vo dvore 8miest, 2min pešo do centra mesta,Löfflerova ulica, Košice
Vyhľadávanie nehnuteľností

Kategórie nehnuteľností

Posledne prezerané ponuky

Najvýhodnejšie ponuky

videovideo

Sme členmi NARKS


Certifikáty


ADOMIS – realitná kancelária

Máte na predaj nehnuteľnosť?
Chcete kúpiť byt, dom, pozemok alebo inú nehnuteľnosť?
Veríme, že naša ponuka nehnuteľností Vás osloví a budete spokojní s našimi službami.
Realitná kancelária ADOMIS sa zaoberá sprostredkovaním predaja, kúpy a prenájmu týchto nehnuteľností :
byt, rodinný dom, pozemok,
chata a chalupa, kancelársky,
obchodný a výrobný priestor,
v meste Košice a v Košickom kraji

ADOMIS - Predám rodinný dom 3podlažný,610m2, parkovanie vo dvore 8miest, 2min pešo do centra mesta,Löfflerova ulica, Košice

Cena: 499.000 €
ID inzerátu:34710
Okres:Košice I
Obec:Košice-Staré Mesto
Kategória:Historické objekty
Zastavaná plocha:340 m2
Plocha pozemku:610 m2
Vek objektu:0
Počet miestností:0
Konštrukcia:

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

Ponúkame Vám na predaj v exkluzívnom zastúpení 3podlažný bytový dom po započatej rekonštrukcii, v atraktívnej lokalite Starého mesta, s vlastným parkovaním vo dvore, Löfflerova ulica Košice.
Predávaná nehnuteľnosť sa nachádza v ochrannej pamiatkovej rezervácii a je schválená projektom platným od 25.2.2021 na vytvorenie 6 samostatných bytových jednotiek so skladovým priestormi a vlastným parkovaním vo dvore, dispozičnou zmenou z doterajších nebytových priestorov.

Plocha úžitková : 457m2
Zastavaná : 340m2
Pozemok : 610m2.

Dispozícia : 1.NP - suterén so 7 presvetlenými skladovými priestormi - pivnicami, vchod betónovým schodišťom z dufartu 2.NP
2.NP - s hlavným vstupom z ulice uzamykacou bránou - dufartom trakt 1 vľavo, trakt 2 vpravo so schodiskom, vstup cez bránu na dvorovej parkovacej časti
3.NP - podkrovné priestory so vstupom z dufartu a zadným dvorovým točitým schodišťom.

Prvé zmienky o predávanej nehnuteľnosti pochádzajú z roku 1912, kedy historické záznamy hovorili o symetricky koncipovanej 2.podlažnej budove z pálených plných tehál so samostatným západným a východným dvorovým krídlom, neskôr v roku 1942 došlo k rozšíreniu západného dvorového krídla o južnú prístavbu s plochou strechou, ktorá kopírovala parcelačnú hranicu v juhozápadnej časti dvora.
Severné uličné krídlo má na úrovni 1.podzemného podlažia a 1.nadzemného podlažia tvorí dvojtraktovú dispozíciu so severným a južným traktom, s aditívne radenými priestormi v smere Z - V. Túto dispozíciu pretína centrálne situovaný vstupný prejazd do dvora - dufart, uzamykateľný jednak vstupnou bránou z ulice, jednak bránou oddeľujúcou dvorovú časť od dufartu.
Priečelie budovy - fasáda má zachovalý ráz z roku 1912 s eklektickým členením, ktoré tvorí profilovaná korunná rímsa s hladkým vlysom a profilovanými okennými šambránami.
Vertikálne je fasáda členená postrannými rizalitmi, ktoré sú architektonicky zvýraznené kvádrovaním.
Podkrovné priestory sú presklenené strešnými oknami. Strecha severného uličného krídla je sedlová s hrebeňom, po započatej rekonštrukcii je s novšou vymenenou drevenou krovovou konštrukciou a zobytneným podkrovím. Priestory sú prístupné dvomi schodiskami, západné v strednej časti a východné vo východnom krátkom dvorovom krídle, ktorého priestory vo dvore sú aditívne radené S-J ako monoštrukčný jednotrakt.
Stropy a podlahy sú keramické, čiastočne železobetónové, strecha je sedlová a čiastočne pultová.
Strešný plášť je tvorený už spomínanou vymenenou drevenou krovnou trámovou konštrukciou, pokrytý pálenou škridlou - bobrovkou s dvojitým ukladaním,pod ňou je parozábrana, čím nedošlo k poškodeniam na úrovni podstrešenia.
Okná sú strešné Velux. Stropy a bočné šikmé steny sú osadené masívnymi smrekovými laťami, nad ktorými je parozábrana so zateplením minerálnou vlnou.
Ostatné steny podkrovia sú s vynovenou omietkou, prízemie má omietku nanovo omietnutú do štádia hrubej stavby. V pôvodných priestoroch bez uvedeného členenia, ktoré slúžili ako predajné priestory s prenájmom kancelárií v podkroví bolo všetko počas rekonštrukcie v roku 2012 vymenené, vrátane nových kotlov na vykurovanie, radiátorov a ostatných rozvodových sietí.
Momentálny stav - dvere do dufartu - priechodu z ulice sú drevené otváravé s nadsvetlíkom s presklením, vchod do dvorovej časti je s presklennými tabuľami.

Nové rozdelenie budovy na 6 bytových jednotiek pozostáva :

Byt č.1 v SV časti pôdorysu so vstupom z prízemia - 1.nadzemného podlažia, orientácia miestností bude do ulice na SZ, plocha 53m2 (2izbový byt), pivnica 9,8m2 + parkovacie miesto vo dvore.
Byt č.2 v SV časti pôdorysu so vstupom z prízemia - 1.nadzemného podlažia - z dvora z JZ plocha 45,7m2 (2izbový byt), orientácia bude do dvora na JZ a JV, pivnica 11.08m2 + parkovacie miesto vo dvore.
Byt č.3 s orientáciou na SZ do ulice so vstupom z prízemia - 1.nadzemného podlažia, plocha 57m2(2izbový byt), pivnica 6,0m2 + parkovacie miesto vo dvore.
Byt č.4 vstup z dvora do SV strany so vstupom z prízemia - 1.nadzemného plodlažia, z dvora, plocha 60,7m2 (2izbový byt),orientácia do dvora na SV, pivnica 6.2m2 + parkovacie miesto vo dvore.
Byt č.5 so vstupom z podkrovia - 2.nadzemného podlažia, s orientáciou do dvora na SV, stará dispozícia 65m2, pivnica 11.2m2 + terasa 57m2 na JV,avšak po zmene dispozície vznikne 5izbový byt s výmerou 144,7m2,+ parkovacie miesto vo dvore.
Byt č.6 je JZ strany so vstupom z prízemia 1.nadzemného podlažia vnútorným schodiskom do podkrovia, plocha 45,7m2 (2izbový byt), pivnica 5,8m2 + parkovacie miesto vo dvore.

Vjazd - dufart má momentálne povrchy so zámkovou betónovou dlažbou s dostatočnou šírkou na prejazd nielen osobných áut, ale aj SUV, poprípade dodávky, nakoľko budova slúžila tiež jeden čas ako autoservis s vlastnou stolicovou rampou, kde bol upevnený jednoduchý žeriav na demontážne práce.
Dvorová uzavretá časť má povrchy tiež s betónovou zámkovou dlažbou.
V uvedených priestoroch je možné zriadiť aj sídlo firmy, penzión, hotel, poprípade polyfunkciu spojenú s prenájmom kancelárskych priestorov.

IS : nová prípojka vody, plynu, nová prípojka elektriky, radiátorové kúrenie vo všetkých miestnostiach, 2.NP a 3.NP.

Predávaná nehnuteľnosť svojou lokalizáciou v blízkom centre z možnosťou vlastného parkovania v uzavretom dvore, patrí medzi výnimočné možnosti investície,nakoľko sa takéto priestory s rôznymi možnosťami zhodnotenia hľadajú veľmi ťažko, neváhajte preto s obhliadkou a príďte sa pozrieť už zajtra.
Uvedené delenie priestorov nemusí byť finálné, budúci vlastník si tak celý priestor môže rozdeliť podľa svpjho uváženia a tak vytvoriť úplne inú dimenziu a iný rozmer tejto peknej budovy.

Cena : 499.000.-EUR

Informácie k nehnuteľnosti Vám poskytne:
Mgr. Libor Soták, 0905 796 146

Realitná kancelária ADOMIS ponúka:
- inzerciu nehnuteľností na viac ako 70-tich portáloch
- kvalitný servis spojený s predajom a prenájmom nehnuteľností
- služby licencovaných maklérov NARKS
- zaplatenie zálohy za byt vo výške 500,-Eur
- zaplatenie zálohy za rodinný dom alebo pozemok vo výške 1.000,-Eur
- bezplatné hypotekárne poradenstvo
- kompletné právne služby
- uhradenie poplatkov spojených s prevodom nehnuteľnosti
- vypracovanie preberacieho protokolu k nehnuteľnosti a účasť pri jej odovzdávaní
- rýchle vypracovanie súdno-znaleckého posudku našim súdnym znalcom.

Maklér

makler
Maklér:Mgr. Libor Soták
Telefón:0905796146
E-mail:sotak-ZVNC-adomis.sk

Kontaktujte makléra

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.

poloha na mape navrhnúť cenu vytlačiť ponuku poslať známemu späť na zoznam